Leczenie cellulitu

Leczenie cellulitu wymaga wielu zabiegów i nie jest proste. Warto na początku zastosować środki, które zmniejszą przepuszczalność naczyń krwionośnych i stanów zapalnych. Można zastosować kasztanowiec zwyczajny, nagietek, wyciąg z bzu czarnego, nostrzyka żółtego, skrzypu polnego, rumianek, szałwie pomarańczy, lukrecje, wyciąg z arniki, krwawnik, wyciąg z alg zielonych i brunatnych, escynę, kakao, kofeinę oraz leki takie jak Detralex, Venoruton, Aescin, Calcium dobesilate. Środki farmakologiczne należy stosować po konsultacji z lekarzem według jego zaleceń. Na celulit można zastosować również środki działające przeciwobrzękowo jak furosemid oraz drenaże limfatyczne, masaże, wyciąg z brzozy białej. Są też sposoby na zwiększenie spalania tłuszczów wewnątrz naszych komórek jak żeń-szeń, kofeina, teobromina, jod, liminaria, focus, L-karnityna.

Leczenie cellulitu można rozpocząć w domu wypróbowując naturalnych środków i samodzielnych masaży. Jeżeli chcesz możesz również wybrać się do kosmetyczki na specjalną terapię antycellulitową. Czasem wszelkie rozwiązania na cellulit nie pomagają i wtedy konieczne jest przeprowadzenie leczenia pod okiem specjalisty dermatologa. Każde leczenie cellulitu odbywa się stopniowo więc nie oczekuj, że będziesz miała widoczne efekty już po kilku dniach. Najlepiej wypróbowywać różnych rozwiązań na cellulit lub zastosować kilka naraz bo wtedy leczenie będzie

Najbardziej skuteczne. Na rynku są dostępne różne środki na cellulit w formie tabletek czy kremów. Najlepsze są takie, które zawierają ekstrakty roślinne i ziołowe na bazie naturalnej. Kremy mają działanie miejscowe. Stosując tabletki w leczeniu Twojego problemu możesz sprawić, że cała Twoja skóra będzie elastyczna i gładka. Nie można długo zwlekać z leczeniem cellulitu jeżeli chcesz osiągnąć dobre rezultaty bo Twój problem może się poszerzać. Podczas leczenia cellulitu postaraj się więcej ruszać, aby dodatkowo kształtować swoją sylwetkę oraz zadbaj o swoją dietę. Staraj się jeść żywność bez sztucznych składników i dodatków i nie zawierającą soli. Ona dodatkowo zatrzymuje wodę w Twoim organizmie co wspomaga rozwój cellulitu. Leczenie powinno być dostosowane do stopnia zaawansowania, rozwoju cellulitu. Jeżeli czujesz, że nie jesteś w stanie poradzić sobie sama ze swoim problemem nie zwlekaj z udaniem się do lekarza specjalisty dermatologa.

Etapy leczenia cellulitu

Zanim zaczniesz leczyć cellulit musisz go odpowiednio zdiagnozować. Zacznij od wykonania badania cech up. Takie badanie określa ilość oraz sposób rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie, stopień cellulitu, stan skóry, żył, naczynek oraz zaawansowania starzenia skóry. Takie badanie to zestaw ułożonych po sobie badania. Wykonuje się je używając specjalnych aparatów oraz testów. Dzięki temu jest możliwe bardzo precyzyjne oraz indywidualne wytyczenie planu zabiegów medycznych i pielęgnacyjnych oraz wybór odpowiednich do tego kosmetyków. Pamiętaj, aby cztery godziny przed takim badaniem nie myć skóry i nie stosować żadnych kosmetyków bo to może zmienić wyniki. Badanie zajmuje godzinę i nie jest bolesne. Dzięki niemu lekarz medycyny estetycznej może wyznaczyć dla Ciebie indywidualny plan zabiegów na cellulit i zalecić odpowiednią pielęgnacje dla Twojej skóry.

Leczenie pomarańczowej skórki zależy od tego gdzie występuje Najczęstsze miejsca to biodra, pośladki, brzuch, uda a czasami piersi. W każdym z tych miejsc stosuje się inne sposoby leczenia a ich efekt zależy od stopnia zaawansowania zmian. Pomarańczowa skórka świadczy o tym, że cellulit jest rozwinięty. Dość dobre efekty w leczeniu osiąga się wtedy stosując cellulipolizę, mezoterapię a czasami lipolizę w połączeniu z masażem. Oprócz zabiegów można zastosować różne suplementy diety, leki oraz zabiegi kosmetyczne. Nie ma możliwości całkowitego zlikwidowania cellulitu. Można natomiast sprawić, ze będzie mniej widoczny na Twojej skórze.

Zobacz najlepszy środek na celulit tutaj