Cellulit wodny

Jest to rodzaj cellulitu związany z zaburzeniami hormonalnymi.W odróżnieniu od cellulitu tłuszczowego czyli lipowego ten rodzaj celulitu dotyka zwykle kobiety szczupłe i wysportowana. Powstaje on kiedy zaburzony jest proces krążenia krwi oraz limfy naszych tkankach. Efektem tego cellulitu jest zaburzenie procesu krążenia wody w naszym organizmie a w dalszej konsekwencji zaburzenia procesów związanych z mikrokrążeniem. Ten rodzaj cellulitu rozwija się, ponieważ nasze komórki są niedotlenione, niedożywione a w efekcie dochodzi do niedokrwienia komórek tłuszczowych. Te komórki wraz z upływem czasu gromadzą szkodliwe substancje toksyczne. Aktywizuje to proces pojawienia się na skórze szpecących grudek i nierówności.

Cellulit wodny najczęściej występuje na udach, brzuchu czy pośladkach szczupłych, aktywnych kobiet. Najczęściej powodują go błędy w odżywianiu. Szczupłe, wysportowane kobiety często używają soli oraz innych dodatków, które stosowane w nadmiarze mogą spowodować powstanie obrzęków. Cellulit wodny może nasilać się również u kobiet, które często chodzą w butach na wysokich obcasach i obcisłych ubraniach a zwłaszcza opinających spódnicach typu rurki.

Na pojawienie się cellulitu wodnego ma również wpływ stosowana doustnie antykoncepcja.

Jak powstaje cellulit wodny

Cellulit wodny jest nazywany inaczej cellulitem obrzękowym. Powstaje kiedy dochodzi do patologicznej cyrkulacji krwi oraz chłonki. Te substancje odprowadzają toksyny z organizmu. Ten rodzaj pomarańczowej skórki jest wynikiem zatrzymywania się wody w organizmie. Powodem są złe nawyki żywieniowe, zaburzenia gospodarki hormonalnej. Pod wpływem tych czynników woda i tłuszcz przemieszczają się w kierunku zewnętrznych warstw skóry. Cellulit wodny może wytwarzać się również u kobiet, które są szczupłe i aktywny. Rozpoznaćgo można po tym, że skóra ulega odkształceniu przy naciskaniu.

Jak sprawdzić czy masz cellulit wodny

Zauważ jaka jest zdolność Twojej skóry do odkształcania się pod naciskiem. Jeśli przez parę sekund skóra jakby wgniata się a potem widzisz obrzęk to najprawdopodobniej masz cellulit wodny.

Co doprowadza do powstania cellulitu wodnego

Szczególnie narażone na powstanie cellulitu wodnego na skórze są osoby, które nadużywają alkoholu, kofeiny, nikotyny, soli. Możesz mieć cellulit wodny również kiedy masz zaburzoną gospodarkę hormonalną czy przyjmujesz antykoncepcje doustną. Innym powodem powstania cellulitu może być mało aktywny, siedzący tryb życia, nie uprawianie sportu i nie wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

Zagrożone powstaniem tego rodzaju pomarańczowej skórki są osoby, które pracują długo w jednej pozycji, piją mniej niż półtora litra napojów w ciągu dnia, korzystają często z gorących kąpieli i solarium, lubią nosić wysokie obcasy oraz obcisłe ubrania. Jeśli tak właśnie wygląda Twoje życie to może się okazać, że sama się doprowadzasz do cellulitu wodnego.

Jak zwalczyć cellulit wodny

W walce z cellulitem wodnym pomoże nam przede wszystkim ruch i codzienne ćwiczenia. Sport pomaga przyśpieszać przepływ krwi i chłonki. W efekcie szybciej pozbywamy się z organizmu zbędnych toksyn. Trzeba jednak pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu czyli wypijaniu dużej ilości napojów. Poziom nawodnienia musi być optymalny.

Jeżeli dużo pracujesz nie pomoże Ci samo zwiększenie ilości ruchu. Czasem trzeba udać się po profesjonalną pomoc do gabinetu kosmetycznego. Tam znajdziesz duży wybór usług na gładką skórę i usunięcie obrzęków. Najczęściej stosowanymi sposobami są metody nieinwazyjnej, w których wykorzystuje się masaż a głównie to endermologia oraz drenaż limfatyczny. Te zabiegi polegają na fizycznej stymulacji organizmu do tego, aby samodzielnie pozbył się nagromadzonej wody oraz toksyn dzięki czemu poprawi się krążenie. Mezoterapia jest to zabieg stosowany na cellulit podczas, którego wprowadzamy do skóry gotowe substancje czynne. Nie wymaga to żadnego zaangażowania ze strony organizmu na zasadzie reakcji chemicznej.

Cellulit wodny możemy zwalczyć również wykonując endermologię. Jest to zabieg podczas, którego wykonuje się mechaniczny masaż specjalną głowicą. Różnie się tym od drenażu limfatycznego, że jest on wykonywany przez człowieka. Masaż wykorzystuje się w przypadku obydwóch zabiegów. Ma on za zadanie pobudzić węzły chłonne, które są nieaktywne więc również wzmocnić prawidłowy przepływ krwi i chłonki przez naczynia. Jeśli udajemy się do specjalisty najlepiej wykonać serie zabiegów, aby działanie było bardziej skuteczne.

Zobacz najlepszy środek na celulit tutaj