Cellulit tłuszczowy

Jest to rodzaj cellulitu, który powstaje w wyniku odkładania się w tkankach skóry kwasów tłuszczowych. Odkłada się on w postaci małych grudek pod skórą. Ten rodzaj cellulitu tworzy się najczęściej w okolicy bioder, ud, pośladków oraz brzucha. Może on występować również na łydkach i pod kolanami. Jest on związany z nadwagą u osób otyłych lub u ludzi, którzy przybrali na wadze szybko, nagle. Cellulit tłuszczowy jest bolesny w dotyku. Zobaczyć ten cellulit naciskając na skórę. Jeżeli go mamy pojawiają się wgłębienia oraz wybrzuszenia. Aby pozbyć się tego rodzaju cellulitu należy zastosować dietę, w której ograniczymy spożywanie tłuszczów. Szczególnie nie wskazane są dania smażone oraz masło i tłuste wędliny. Jeżeli masz cellulit powinieneś zrezygnować z jedzenia w fast foodach. Takie jedzenie składa się głównie ze smażonego mięsa czy ryby z sosem i frytkami.

Korzystnie jest zamiast tego jeść więcej warzyw i owoców oraz pić duże ilości płynów. Nie pij za dużo soków bo zawierają one cukry, które są szkodliwe. Lepiej jest posiłki popijać herbatą albo wodą. Na cellulit tłuszczowy pomaga zwiększenie aktywności fizycznej w życiu. Dobre jest pływanie, jazda na rowerze albo szybkie chodzenie. Te dyscypliny wymagają zwiększonego wysiłku. Jeśli będziesz ćwiczyć krótko i mało intensywnie to nie pomoże na Twój cellulit. Nie wyeliminuje to nadmiaru kwasu tłuszczowego w Twoich komórkach. Pamiętaj, że tłuszcz, który się w nich znajduje zaczyna się spalać dopiero po trzydziestu minutach. Jeżeli chcesz więc biegać piętnaście minut dziennie lepiej wybierz się na dwugodzinny spacer. Cellulit ma osiem na dziesięć kobiet na świecie bez względu na wiek wagę i styl życia

Jak powstaje cellulit tłuszczowy

Cellulit tłuszczowy nazywany inaczej lipidowy, powstaje jako efekt patologii metabolizmu tkanki tłuszczowej w warstwach głębokich skóry właściwej. Gdy tkanka łączna jest słabsza dochodzi do przyrostu tkanki tłuszczowej. Magazynuje się wtedy energia oraz zbędne produkty przemiany materii i toksyn. Tkanka tłuszczowa jest wtedy rozmieszczona nierównomiernie, tworzy fałdy, które są nieestetyczne. Może one przybierać postać luźną albo miękką. Głównie dotyczy to kobiet otyłych, które mają nadwagę. Cellulit tłuszczowy jest nazywany inaczej cellulitem lipidowym.

Zobacz najlepszy środek na celulit tutaj